Disainiajakiri
Disainiajakiri
Külalistemaja Arhitektuuri Kujundamine

Barn by a River

Külalistemaja Arhitektuuri Kujundamine Projekt “Ait jõe ääres” vastab väljakutsele luua asustatud ruum, tuginedes ökoloogilisele kaasatusele, ning pakub välja konkreetse arhitektuuri ja maastiku läbitungimise probleemi kohaliku lahenduse. Maja traditsiooniline arhetüüp tuuakse selle vormide askeetluse juurde. Katuse seederkivi ja rohelised seinad varjavad hoonet inimese loodud maastiku rohus ja põõsas. Klaasiseina tagant paistab kaljune jõeäär.

Parfümeeria Supermarket

Sense of Forest

Parfümeeria Supermarket Selle projekti inspiratsiooniks sai pilt poolläbipaistvast talvemetsast. Naturaalse puidu ja graniidi tekstuuride rohkus kastab vaataja plastiliste voogude ja loodusnähtude visuaalsete muljete voogu. Tööstuslikku tüüpi seadmeid pehmendavad punase ja rohelise oksüdeeritud vase värvid. Kauplus on tõmbe- ja suhtluskoht rohkem kui 2000 inimesele päevas.

Parfümeeriakauplus

Nostalgia

Parfümeeriakauplus 1960–1970 aastate tööstusmaastikud inspireerisid seda projekti. Kuumvaltsitud terasest metallkonstruktsioonid loovad antiutoopia realistliku intonatsiooni. Vanade aedade roostetav profiilplekk loob täieliku sõnavabaduse õhkkonna. Avatud tehnilised kommunikatsioonid, räbal krohv ja graniidist tööpinnad lisavad kuuekümnendate aastate interjööri tööstuslikku šikki.

Külalistemaja Sisekujundus

Barn by a River

Külalistemaja Sisekujundus Projekt “Ait jõe ääres” vastab väljakutsele luua asustatud ruum, tuginedes ökoloogilisele kaasatusele, ning pakub välja konkreetse arhitektuuri ja maastiku läbitungimise probleemi kohaliku lahenduse. Maja traditsiooniline arhetüüp tuuakse selle vormide askeetluse juurde. Katuse seederkivi ja rohelised seinad varjavad hoonet inimese loodud maastiku rohus ja põõsas. Klaasiseina tagant paistab kaljune jõeäär.

Palvesaal

Water Mosque

Palvesaal Objekti tundliku teostusega saab hoone mere jätkuks tõstetud platvormi kaudu, mis toimib Palvesaalina ja laieneb lõpmatu poole. Vedelad moodustised viitavad mere liikumisele, et ühendada mošee ümbrusega. Hoone paistab silma selle funktsiooni olemuse poolest ja väljendab Lähis-Ida arhitektuuri filosoofiat füüsiliselt tänapäevaselt. Saadud välisilme loob nii ikooniks silueti kui ka kaasaegses kujunduskeeles realiseeritud tüpoloogia leiutamise.

Raamatupood

Guiyang Zhongshuge

Raamatupood Mägiste koridoride ja stalaktiidist grotto-ilmega raamaturiiulitega tutvustab raamatupood lugejatele Karsti koopa maailma. Sel viisil pakub disainimeeskond fantastilisi visuaalseid kogemusi, levitades samal ajal kohalikke eripärasid ja kultuuri suurematele rahvahulkadele. Guiyang Zhongshuge on Guiyangi linnas olnud kultuuriline tunnus ja linna vaatamisväärsus. Lisaks ületab see ka kultuurilise atmosfääri tühimiku Guiyangis.